Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Gezmek dediğimiz birçoğumuzun hiç düşünmeden kendimizi akışına kaptırdığımız bir duygu. Günlük rutinimizden çıktığımız keşfetme duygusu belki de . Özgürlük mü desek enerji doluyuz mu desek ama hepimize bir şeyler oluyor gezmek olunca. Aradığımız ne varsa buluyor ruhumuzu dinlendirip dönüyoruz. En azından gezmeyi sevenlerimiz için böyle.

Bizde gezmenin anlamını düşündük. Sanırım gezerken en yoğun hissettiğimiz duygu bu dünyaya ilişkin gözlemci olmak. Bize ait olmayan bu dünyada nasıl güzellikler olduğunu gözlemek ,izlemek. Her gün omuzlarımızda hissettiğimiz yoğun sorumluluk duygusundan kaçış. Hayatın başka türlü de yaşanabileceğine olan inancımız. Mutluluk aslında sahip olmamak. Hiç bitmeyen anlam arayışımıza birazcık ışık tutmak .

Gezerken hobilerimizi de yaşamak istiyoruz aslında. Sanat tüm dünyanın ortak dili. Bu yüzden gezdiğim ülkelerde ziyaret ettiğimiz edemediğimiz sanatla ilgili mekanları da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bizim   özel hobilerimiz arasında yer alan dans ve yogaya da ayrı bir yer vermek istiyoruz.

Şimdiye kadar nasıl gezdik diye soracak olursanız her şeyi bırakıp gezmeye çıktık diyenlerden değiliz. Her fırsatı değerlendirip hem iş hayatını hem de  gezmeyi bir arada götürdük. Ben 27 yıldır avukatlık yapmaktayım. Ayrıca profesyonel olarak Patent alanında bir şirketim bulunmakta .Eşim Kimya Mühendisi olup iş sağlığı ve güvenliği alanında şirketi bulunmakta. İş hayatında sorumluluklarımız çok fazla olmasına rağmen resmi tatil, bayram dönemlerini çok iyi planlayarak şimdiye kadar 60 ülkeyi ziyaret ettik. Gezdiğimiz ülkelerin sadece doğal güzellikleri değil sosyal yapı ve insan yapısı da  ilgimizi çekti. Sizinle bu alandaki bilgileri de paylaşmaya çalışacağız. Gezileriminiz  çoğunu çift olarak ,bazen turlarla ,bazen arkadaşlarla, bazılarını da çocuklarımızla  yaptık. Gezdiğimiz yerler arasında 10 kez gittiğim yerler olduğu gibi çoğunluğu ilk kez gittiğim yerlerden oluşuyor. Mümkün olduğunca hiç gitmediğimiz  yerlere gitmeye yeni coğrafyaları deneyimlemeye çalışıyoruz. Her yıl en az 10 yeni ülkeyi görmeyi planlıyor ve istiyoruz. Artık ne kadarını yapabilirsek.

Gezmek bir tutku. Bu tutkuyu sizlerle paylaşmak umuduyla.

Yolu gezmekten geçenlerle bir gün bir yerde buluşuruz.

error: Mutlu Gezgin Telif hakları ile korunmaktadır. Anlaşınız için teşekkür eder, iyi eğlenceler dileriz...